Historia


Posłuchaj
Jak to się zaczęło

Jani PIZZA to punkt, który na stałe wpisał się w mapę atrakcji kulinarnych Tarnowa. Ale zacznijmy do początku. Dlaczego właśnie pizza?
Jani PIZZA to po prostu kolejny krok w rozwoju biznesowym firmy w ujęciu lokalnym. Na początku było Jani SUSHI, które bardzo dobrze przyjęło sie na tarnowskim rynku. Marka była rozpoznawalna i znana. Po roku postanowiłem więc otworzyć pizzerię pod cenioną dziś marką Jani PIZZA.

Jani

Dlaczego pizza? W połączeniu z sushi to mocno egzotyczne dania, a dodatkowo mało związane z Polską.
Poszedłem, być może, w nieco łatwiejszym kierunku, niż miało to miejsce w przypadku Jani SUSHI. Gdy zaczynałem z sushi był to bardzo trudny rynek, bo ten rodzaj jedzenia był w Tarnowie mało znany i niepopularny. To było dla mnie ogromne wyzwanie. Dlatego po jakimś czasie pomyślałem o pizzeri. Pizza jest bardzo popularnym daniem, do którego nie trzeba szczególnie nikogo przekonywać, bo zna je każdy.

Jani

Ale chyba aż tak łatwo nie było. Pizza jest daniem popularnym i jej wizerunku budować nie trzeba, ale w tym właśnie jest problem konkurencja na rynku kulinarnym jest ogromna.
Konkurencja jest bardzo duża. Jak zwykło się mawiać tort jest jeden i każdy chce mieć z niego choćby kawałek. Ale z zaistnieniem w tej branży było mi o tyle łatwiej, że marka Jani SUSHI była już znana. Problemem w tym przypadku było jednak zderzenie tych dwóch kuchni: japońskiej i włoskiej. Dla wielu było to początkowo niezrozumiałe. Jako anegdotę powiem, że kilka dni po otwarciu lokalu z pizzą ktoś na pewnym forum internetowym napisał wprost, że to jest kulinarne nieporozumienie i że się po prostu nie uda, bo nie można robić dwóch rzeczy, które kulinarnie stoją na przeciwległych biegunach. Ale były też komentarze, że jak ktoś wie co i jak robić - to wszystko musi się udać

Jani

Ale podejrzewam, że takiej pizzy z sushi w ofercie nie ma?
Póki co jeszcze nie (śmiech). Co może zaskakiwać, bo obie kuchnie funkcjonują w jednym lokalu, co jest przyznam szczerze dość egzotycznym zderzeniem. Ale sprawdza się od wielu lat i sporo klientów przyznaje, że takie podejście jest dla nich bardzo wygodne, bo przychodząc z dziećmi sami mogą zamówić sushi, podczas gdy ich pociechy wolą rozkoszować się smakiem pizzy.

Jani

Bardzo ważnym i wygodnym rozwiązaniem jest fakt, że w Jani PIZZA można zjeść na miejscu,wziąc pizzę na wynos lub zamówić z dowozem.
Tak, to prawda. Każdy może zamówić tak jak lubi i kiedy ma na to ochotę. I jako ciekawostkę dodam, że to co sprawdza się w lokalu, sprawdza się także w opcji z dowozem. Także i w tym przypadku mamy wiele zamówień łączonych - dla jednych pizza, dla drugich sushi, a wszystko jedzenie pod jeden adres i każdy dostaje to co lubi. Jak zawsze w JaniPizza.

Jani